Červenec 2012

Dostihy v Albertovci

30. července 2012 v 19:30 | Hráčová Klára |  ►Já a Koně
Ahoj.Stímhle se chci sváma podělit.Sice jsem ještě s toho trochu v šoku,ale přece tam bylo super...
....Jako každý rok jsem nezapoměla a neodolala se zajet podívat na krásné koně.To jsem ale nepočítala s tím,že takový krásný rychlý dostih se může proměnit pro milovníky koní v hrůzu....První dostih byl skoro ten nejrychlejší.Jemě pršelo,ale nebylo to skoro nic.My jsme si zamozdřejmě s tetou stoupli ještě na lavičky ad hezky vidíme.Když se koně blížili do zatráčky u cílové rovinky tak mě zamrazilo,protože jeden kůn tak lehce kopýtl,ale nesebralo mu to rychlost.Jenže hnedka potom jak klopily tak mu to podjelo a klisnička si zlomila nohu.Ale vážně škaredě.!:-( Po tomhle závodu mě přešla chut nejen se dívat na ostatní blázny,kteří se budou prohánět po té OPRAVDU ŠPATNĚ upravené dráze.!Po nějakých těch 5 minutách jsem na to zapoměla myslet a šli jsme si sednou trochu víč bokem ad jsme ještě před zatáčkou.Hnedka druhý dostih se stala další velmi nepříjemná věc.Mladá jestkyně škaredě spadla s koně a přesně jsem to viděla.Přepadla koníkovi přes hlavu a udělala vlastně takový kotrmelec jenže dopadla na krk.Ještě jak dopadávala tak se bouchla a zábradlí,které bylo vedle ní.Ležela bez vědomí a podle toho jak jsme dobře viděli má něco s páteří a otřes mozku.Nakonec byl přivolaný vrtulník a čekalo se až vrtulník zvlítne.No tak to už jsem s toho byla jako vážně mimo a to ještě po nich měli jet malé děti.Po nějakých 3 dostihů se mi nechtělo stát a sedla jsem si na tribunu.Tak sem viděla perfektně.Dostizáci běželi vážně kvalitně.Žokeji byli vážně dobří a bylo vidět,že koně tento nebezpečný sport mají rády.
Stalo se mezi začátkem a koncem mnohem víc to se nebojte :D 6 dostih jak jeli poníci,ale s přechodem na velkého koně jeden mladý kluk vletěl přímo mezi diváky tam se otočil a jel spátky na trat.To jsem celkem koukala.Se stejné kateborie chtěla nějaká mladá po tváři celke simpatická holka chtěla zabrzdit s kroku a nějak jí to uklouzlo a spadla přímo pod koně.Dobře to se ještě dalo tak jsme se nakonec zasmály,protože to nebylo nic vážnýho a sama žokejka se smála.Den jsme prožily strašně skvěle.Ale pro koníčka mám velikou čest.Myslím si,že je lepší,když kůn zemmře při tom,pro co žil a co měl rád,než aby utekl z výběhu a přejelo ho auto.Klisnička byla strašněj machr a ikdyž by skončila 4.tak pro mě je 1* a je pro mě ta nejlepší !!!:-) A taky jsme tam viděli ukázku policajtů,špičkovou voltíž,drezura,ale ta mě nějak nezaujala a taky klusácké dostihy :-)Tady je pár fotek:
Mám jich mnohem víc,ale další fotky vydám později...Zatím Ahoj.A příští rok určitě zajed´te :-)

Statistika

30. července 2012 v 18:40 | Hrbáčová Klára |  ►Statistiky (mého blogu)
Navstevnost za minuly tyden (23.7. 2012 - 29.7. 2012) je:
Pondeli: 4
Utery: 0
Streda: 7
Ctvrtek: 35
Patek: 95
Sobota: 19
Nedele: 13

Celkem: 173

Styl

27. července 2012 v 19:39 | Hrbáčová Klára |  ►M(o)da ;-)
Dneska budu psát o stylu scene a možná se dostaneme i na to emo.♥ P.S.Doufám,že se budou hodit :-) a hlavně líbit...♥Pokud máš ráda cool fotky tak se máš na co dívat !:-)
photoScene Boys 10http://img1.liveinternet.ru/images/attach/b/3/22/871/22871282_1208352933_7573919_mixed_pinks_by_miss_mosh.jpgTo by bylo možná tak vše!:-) Po tomhle článečku bude pokračovat další článečky o modě.:-) Taky jsem vymyslela,že udsělám novou rubryku s názvem moda :-) Tak zatím...Sejdeme se při dalším článku...!!!...♥

Cool =) 2.díl (Boty)

27. července 2012 v 13:39 | Hrbáčová Klára |  ►M(o)da ;-)
Kotníkové boty Nike: Cool boty na podzim i zimu! (http://www.modablog.cz)Kotníkové boty Nike: Cool boty na podzim i zimu! (http://www.modablog.cz)Kotníkové boty Nike: Cool boty na podzim i zimu! (http://www.modablog.cz)Kotníkové boty Nike: Cool boty na podzim i zimu! (http://www.modablog.cz)
Pokud se někomu nelíbí,že tedkom nepíšu o koních,ale o modě tak jsem na chvíli od koních odešla a napsala něco o modě...:-)

Cool =) 1.díl (trička)

27. července 2012 v 13:19 | Hrbáčová Klára |  ►M(o)da ;-)
Dofám,že sis alespon 1 tričko vybrala...Pokud ano tak napiš komentář.Pokud né tak napiš komentář s odkazem na nějaké jiné hezké tričko :)

Jsou koně hloupí ?

27. července 2012 v 10:09 | Hrbáčová Klára |  ►Encyklopedie :P
Jsou koně hloupí?
Zdroje informací:
Časopis Equito 3/94
Úvodem...
Každé zvíře je natolik bystré, jak musí být, aby přežilo. To, co u našich koní pokládáme za hloupost, není nic jiného, než reakce na stresové situace. Sibylle Liuse Binderová se zabývá fenoménem stresu u koní.
Jsou koně vlastně hloupí? Podle toho, koho se ptáme, dostáváme ty nejrůznější odpovědi. Jeden si myslí, že kůň stále nepochopil, že ho kolečko na vyvážení hnoje nesežere. Jiný si myslí, že jeho pes ví všechno a považuje ho za mnohem moudřejšího, než svého koně. Třetí je naopak pevně přesvědčen, že jeho kůň "rozumí každému slovu" a výčitku hlouposti energicky popírá. Jim všem dal odpověď Virtus B. Dröscher, který se věnuje etologii zvířat a výzkumu jejich inteligence, když napsal: "Příroda propůjčila každému druhu zvířat vedle život udržujících instinktů přesně takovou míru učenlivosti, jakou potřebují k přežití."
Vyvozování důsledků ze zkušeností
Měla jsem dva kocoury: Bel Amiho a jeho syna Billyho. Billy, velice hravý a pohyblivý, měl ve zvyku několikrát denně vyzývat svého otce ke hře přinášením míčku a šťoucháním. Velice často měl však smůlu: Bel Ami právě dřímal a neměl vůbec chuť si hrát. Synovo opakované výzvy pociťoval jako dotírání a odpovídal na ně prskáním a škrábáním. Během okamžiku se z toho vyvinula rvačka, ze které Billy obvykle prchnul. Jeho nos byl chronicky poškrábaný a sbírání chomáčů Billyho chlupů patřilo k mé rutině. A předse se Billy nikdy nenaučil vyvodit důsledky z Bel Amiho varování.
Normálnímu koni by se něco takového nestalo. Po prvních ranách by se naučil respektovat nevůli druhého. Jsou tedy koně inteligentnější než kočky? Určitě ne! Kočka je vlastně samotářským lovcem, její vztah k příslušníkům vlastního rodu se zakládá na odstupu, porušeném pouze v čase říje. Kůň je naopak stádový tvor, zachraňující se před nepřítelem útěkem. Pro kočku je životně důležité, aby si uměla udržet svůj revír - jen tak v něm může ulovit dostatek kořisti. Příslušníci jejího vlastního rodu jsou její konkurenti, proto si je drží od těla. Kůň zase k přežití potřebuje stádo, musí být tedy uzpůsoben k sociální inteligenci. Srovnávání mezi jednotlivými druhy je vlastně nemožné. Na mnohovrstevný pojem "inteligence" nelze použít žádné všeobecně platné měřítko.
Analogie jsou ale přípustné, proto je třeba se zeptat, jak je možné, že se pes a kočka dokáží o "svém člověku" naučit o tolik více než kůň. Kupříkladu pro psa, který už přináší vodítko, zatímco jeho pán ještě sedí za psacím stolem, neexistuje žádný srovnatelný případ s koněm. Tímto se dostáváme až k jádru sociální interakce ve vztahu zvířete s člověkem. Pes a kočka žijí spolu s námi. Jsou s námi celých 24 hodin a každý, kdo má takového opravdového čtyřnohého "člena rodiny" ví, při kolika činnostech se nám předoucí kočka otírá o nohy a pes se zájmem pozoruje. Inteligence těchto domácích zvířat je povzbuzovaná neustále novými informacemi o lidech, zatímco většina koní prostojí takřka celý den ve svém boxu a člověka zažije jen při více-méně stejných činnostech.
Pro ilustraci poslouží jednoduché počty: pes je (v nejlepším případě) skoro pořád v lidské společnosti. V optimálním případě stráví asi 75% svého života v přítomnosti lidí. Docela jiná je ale situace u koní: první kontakty s člověkem má jako sající hříbě. Podle toho, co se ve stáji děje, zažívá v tomto "dětském" věku 1-4 hodiny denně lidskou společnost, která se ho ale většinou netýká přímo, ale různých činností v jeho větší nebo menší blízkosti. Následující roky stráví ve stádě, kontakt s člověkem se redukuje na nejmenší míru. Činnost "dvojnožců" se v této době převážně nezaměřuje na individum, ale na celou skupinu. Později, jako jezdecký kůň, přijde do styku s člověkem v nejlepším případě dvě hodiny denně. Když řekneme, že kůň stráví s člověkem 10% ze svého života, bude to pravděpodobně velice blízko realitě.
Během této krátké doby se toho koně musí naučit velmi mnoho. Od podkovávání přes sedlání až po práci pod sedlem. Přitom je v průběhu výcviku koně velmi často přítomno to, co je pro výkon mozku nanejvýš škodlivé: stres.
Jak působí stres na zvířata, ukazuje pokus prof. J.C. Fadyho s paviány. Mladý pavián Fips se v řadě komplikovaných experimentů osvědčil jako velice inteligentní. Vynikal mimořádnými duševními výkony až do doby, kdy se jednoho dne stalo něco hrozného: do klece Fipsovi dali silného, ale nepříliš chytrého paviána Huga. Fips od něj dostal velký výprask a ošetřovatel ho musel zachraňovat. Profesor Fady je potom zavřel do sousedních klecí a opakoval testy, v kterých předtím Fips znamenitě obstál. Z toho už nebylo nic - Fips se nyní choval jako nápadně hloupý. Když mezi klecemi zatáhli závěs, byl Fips znovu jako předtím. Již jen pouhý pohled na silného Huga v něm vyvolal strach, blokující jeho mozkový výkon. Fips podlehl stresu a stres brzdí schopnost učit se a přemýšlet.
Stres způsobuje i takové poškození zdraví, které může vést k smrti. Prof. R. Bilz z Mainzu hodil vodní potkany do nádoby s vodou, ze které se nemohli sami vyšplhat. Asi po čtvrthodině vzrušeného zmítání se ve vodě byli mrtví: v důsledku stresu jim selhalo srdce. Když však profesor nechal po pěti minutách jednoho potkana vyšplhat se z vody po dřevěné tyčce, mohl ho potom opět hodit do vody bez toho, aby zemřel v důsledku stresu. Naopak - v naději, že se opět objeví záchranná tyčka, vydrželi potkani v nádobě plavat až 80 hodin.
Ptáte se, co má tento pokus společného s koňmi? Na první pohled skoro nic. Stres je však rovněž problémem v životě koní. Například při obsedání - sedlo i jezdec se nacházejí na místě, kam by se zakousl útočný dravý nepřítel. Velké kočkovité šelmy, jako např. severoamerická puma, hlavní nepřítel mustanga, číhá ve stromech a na výběžcích skal, aby své kořisti skočila na hřbet. Je to již velký krok kupředu při domestikaci koně, že se naučí jezdce nejen snášet, ale že se v nejlepším případě dokáže ze svého dvojnohého břemene i radovat.
Stresový faktor - nedostatek pohybu
Pravděpodobně největším stresovým faktorem je u našich koní nedostatek pohybu. Opět jeden charakteristický příklad pokusu s potkany. Prof. M. Weiss z univerzity v Rockfelleru zavřel potkany na čtyři dny do těsných klícek a dával jim dost často na konec ocasu slabé rány elektrickým proudem. Polovina zvířat to musela nečinně snášet, zatímco ostatní potkani mohli předníma nohama pohybovat špapacím kolem. Když potkani utrpěli šok, mohla polovina zvířat "prchat", ale jen předníma nohama na místě. I když pohybovali tlapkami jakkoli rychle, nemohli se vzdálit ani o milimetr od zdroje nebezpečí, které je štípalo na ocase. Navzdory tomu byl u těchto zvířat škodlivý účinek stresu podstatně menší než u těch, kteří při šoku nemohli "utéct" pryč.
Samovazba v příliš malém boxu při nedostatku pohybu je pro koně trvalým stresem, a stájové zlozvyky jako je tkalcování a krkání musíme považovat za "pokus o odstraňování stresu". Je to stejné, jako "utíkání" potkanů v jejich šlapacím kole. Při mírnějších podmínkách uvázání jsou i účinky mírnější. Kůň rezignuje. Otupí, jeví stále větší nezájem a dává svou "vnitřní výpověď". Je mu skoro všechno jedno, jeho potřeby se omezují na žraní a přání, aby mu dali všichni pokoj. Navenek působí jako "hodné zvíře", které nedělá žádné těžkosti, ale v podstatě je ve své inteligenci na minimum zredukovanou karikaturou. A tam, kde se inteligence omezí takovýmto způsobem, nemůže už ani učenlivost dosáhnout optimální míry. Logickým důsledkem toho všeho musí být: Dopřejme koním víc možností zábavy! Zrakové a sluchové kontakty s kamarády svého druhu, dostatečný pohyb a ne jen na ježdění omezený kontakt s lidmi. Proč si dopřejeme kávu pouze ve společnosti lidí? Piknik s koněm by byl rovněž možný! A proč chodíváme na procházky jen se psem? I kůň by se rád prošel na dlouhém vodítku. A k čemu je volný den? I když sami někdy nemáte čas a nechcete koně svěřit jinému jezdci, určitě se najde přítel, který koně alespoň povodí. A na balíku slámy v koutě boxu se dá docela dobře číst kniha...

O čem se zdá koním ?

27. července 2012 v 9:59 | Hrbáčová Klára |  ►Encyklopedie :P
čem se zdá koním?
Zdroje informací:
Equito 9/1993 - MVDr. Daniela Patschová
Úvodem...
Koně dokáží spát vestoje. Je to mezi laickou veřejností docela známá věc, kterou potvrdí i odborník. Kůň má speciálně uzpůsobené svalstvo, šlachy a vazy končetin a krku, které vytváří tzv. mechanizmus neúnavného stání. Pokud kůň spí vestoje, zatěžuje obě hrudní končetiny, zatím co pánevní končetiny v zatěžování střídá. Odpočívající pánevní končetinu má odlehčenou a opírá se o zem jen předním okrajem kopyta. Je to jakýsi "pohov". Krk má ve vodorovné poloze, oči jsou přivřené. Tato poloha vyžaduje minimální svalovou námahu. Mohlo by se tedy zdát, že ležení není pro koně nevyhnutelné. Opak je však pravdou.
Spánek je pro všechny organizmy mimořádně důležitý, stejně jako například potrava. Je základním požadavkem na existenci živých organizmů, který nás chrání před přetížením a vyčerpáním. Člověk i zvíře vydrží bez potravy déle než bez spánku.
REM spánek:
Spánek savců je složitý stav. Má několik fází. Pro nás nejzajímavější je fáze REM (z anglického "Rapid Eye Movement" - rychlý pohyb očí). V průběhu REM spánku jsou na elektroencefalogramu vlny jako při bdění, přes víčka je pozorovatelný rychlý pohyb očí, ale všechny ostatní pohybové (motorické) funkce jsou ochablé. Tento stav, kdy je mozek aktivní, ale tělo ne, je čas snů.
Starší název pro REM spánek je "paradoxní spánek". V jeho průběhu největší aktivitu vykazuje mozková kůra, tedy ta část mozku, která řídí volní pohyby ve stavu bdění. Proč se tedy nehýbeme, když se nám zdá se o tom, že se pohybujeme?
V mozkovém kmenu spojujícím mozek s míchou se pravděpodobně nachází oblast, která aktivně blokuje pohybové signály vznikající v mozku. Rušení spojení mezi mozkem a výkonnými orgány, v tomto případě příčně pruhovaným svalstvem, způsobuje tělesnou nehybnost. To se netýká okohybných svalů, do kterých nervy přichází přímo z mozku - mimo mozkový kmen. Proto se oční bulvy pohybují i v průběhu REM spánku.
Lidé trpící narkolepsií mívají záchvaty REM spánku, do kterého mohou upadnout kdykoliv přes den i uprostřed činnosti. Záchvaty se nedají předvídat. Narkoleptik se prostě zhroutí v důsledku náhlého uvolnění svalstva těla.
U koní, stejně jako u ostatních savců, je REM spánek přítomný. Ale, a to je podstatné, jenom v poloze, kdy kůň leží. Mechanizmus neúnavného stání během REM spánku není funkční. Kůň, který má možnost odpočívat jen vestoje, trpí nedostatkem REM spánku. Důsledkem toho mohou být poruchy chování, snížení schopnosti soustředit se a učit se. Když má kůň následně možnost si lehnout, jeho spánek z větší části probíhá ve fázi REM. Když však nedostatek REM spánku trvá dlouho, může kůň upadnout do narkoleptického stavu.
U lidí se nedostetek REM spánku projevuje sníženou pozorností, podrážděnosí, úzkostí nebo i halucinacemi.
Pocit bezpečí:
Koně si lehnou, jen když se cítí v bezpečí. Jejich hlavní obranou ve stavu ohrožení je okamžitý útěk. I to krátké zdržení se při vstávání může stát osudným. Při volném způsobu života při odpočinku někteří členové stáda leží, zatím co starší a dominantnější jedinci zůstávají stát na stáži. Domácí koně si lehnou ve známé stáji a výběhu. Předtím ustájení koně vypuštění na pastvinu si zvykají na otevřený prostor několik týdnů. Na novou stáj si koně zvykají různě dlouhý čas. Závisí to na prostředí ve stáji - klidu, přítomnosti jiných koní, čistoty podestýlky - a na nervové soustavě koně. Když je vše v pořádku, obvykle si kůň v noci lehne již do tří dnů, maximálně do týdně. Je však neobvyklé, že si kůň lehne hned první noc.
Nejčastěji narušujeme spánkový cyklus závodním koním. Ustájení v místě závodů má být co nejméně odlišné od domácího. Kůň zvyklý být v boxu prožije stres, když ho uvážeme. Podlaha pod koněm má být suchá, čistá a rovná s dostatečným, raději větším množstvím podestýlky. Koně z jedné stáje mají stát vedle sebe. Převoz koní v noci před závody je obere o možnost lehnout si a spát REM spánkem. Když je poskytované ustájení vyhovující, je potřeba cestovat den před závody a koně ustájit. V opačném případě je lepší jet na závody v den závodů brzy ráno a nechat koně odpočívat doma. Jezdci, trenéři i pořadatelé závodů by si měli uvědomit, že když má kůň podat očekávaný výkon, musí se mu dopřát klidný, zdravý spánek den před závody. Nervozita, nesoustředění a horší výkony jsou v mnohém důsledkem absence REM spánku.
Jak dlouho potřebuje kůň spát?
Koně, pro které by znamenalo zastižení ve spánku ohrožení, mají lehký a přerušovaný spánek. Celková délka spánku u koní je 5 - 6 hodin denně. Závisí to na délce světelného dne, věku a povahy koně, jeho pracovním využití, režimu dne ve stáji, způsobu krmení a ošetřování. Z toho 2 hodiny by měl kůň trávit v leže v REM spánku přerušovaně na 4 - 5 krát. Vyšší obsah bílkovin v krmivu přáznivě ovlivňuje délku spánku. Poníci a osli tráví v leže víc než 5 hodin denně. Drezurní koně po výcvikové hodině, kdy se učili nové cviky, si obvykle lehají a spí. To se dokázalo i u lidí.
Potřeba spánku je nepřímo úměrná věku. Hříbata prospí většinu dne pod dozorem starostlivé matky. Ta zase čím mladší hříbě má, tím méně spí sama. Nejmenší potřebu spánku mají dospělí koně okolo 10 let. V přírodních podmínkách je vedoucí hřebec stáda ten, který si nemůže dovolit odpočívat dlouho, protože by se mohlo stát, že až se probudí, zjistí, že mu jeho klisny odvedl zdatnější, méně ospalý sok.
U domácích koní pouštěných do výběhu zase můžeme pozorovat, že starší jedinci si lehají ojediněle. Obvykle bdí nad svými mladšími druhy vestoje a líhají si až ve stáji. Takto se chovají i koně staří - 20 i více letí, u kterých potřeba spánku stoupá, ale více než svým potřebám se podřizují jakési sociální zodpovědnosti a drží stráž.
O čem se zdá koním?
Těžko říci. Koně nám nedokáží říci, zda a co se jim zdálo. Každopádně, u koní existuje REM spánek, fáze, ve které lidé sní. Během REM spánku můžeme kromě pohybu očí, zrychleného tepu a dechu pozorovat i náznakové pohyby končetin, těla a dokonce i hlasové projevy.
Například na boku ležící a spící parkurový kůň může pohybovat končetinami jako ve cvalu a při překonávání překážek. A co ještě plemenný hřebec! Při pohledu na něj a podle zvuků, které vydává, je nám úplně jasné, že to, co se mu zdá, se jednoznačně týká klisen.
Tak jako jiní savci, i koně potřebují REM spánek a aby ho měli, musí mít příležitost lehnout si. Proto poskytněte svým koním útulnou a pohodlnou stáj a popřejte jim "dobrou noc a pěkné sny".

10 způsobů jak zahnat smutek :/

26. července 2012 v 22:19 | Hrbáčová Klára |  ►Ven od koníků :)
1-Jděte s kamarádkou jen tak do obchodů.
2-Napiš krátkou povídku co bys dělala,kdybys potkala svůj idol.
3-Zatanči si ve svém pokoji na oblíbené písničky :-)
4-Navrhni rodince společnou zábavu.Třeba nějakou stolní hru.
5-Zorganizuj sbírku pro potřebné.Pomoc druhým vždy přináší radost.
6-Navrhni kamarádkám,že se zůčastníte sportovních závodů.
7-Upeč koláč tomu,koho máš moc ráda.
8-Společně s kamarádkou si celý den hrajte,že jste hvězdy!:-)
9-Udělej si výstavku svých oblíbených fotek a vyzdob si jimi pokojík.
10-Pozvi někoho na zmrzku.
11-Udělej si radost a běž si něco koupit.
12-Napust si vanu a relaxuj :-)
13-Vytvoř si vlastní blog :)
14-Začti se do knihy.
15-běž se vybít do posilovny nebo si běž zaběhat.

První sedlání

26. července 2012 v 19:09 | Hrbáčová Klára |  ►DO stáje !
Ahoj dneska už jsem některé články zveřejnila a tak si dám dneska už padla !:-) Ale zítra vás čeká velká bomba :D Zítra budu poprve sedat na svojé 4 letou kobylku Jménem Eliška.Jak to proběhlo a jak to začalo,skončilo se dozvíte zítra :-) Napíšu o tom článeček :) Máte se na co těšit potom tady napíšu ještě nějaký tip na věc,kterou si budete moct vyrobit a pak něco do obrázků a encyklopedie.Určitě přidte ! :-) Zatím Ahoj těším se na vás příště.Vaše Klára :-)

Obrázky koní =)

26. července 2012 v 14:10 | Hrbáčová Klára |  ►Obrázky a Animace
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

One Direction

26. července 2012 v 13:39 | Hrbáčová Klára |  ►Ven od koníků :)
HARRY (18)
CELÉ JMÉNO:Harry Styles
DATUM NAROZENÍ:1.2.1994
MÍSTO NAROZENÍ:Holmes Chapel,Anglie
ZNAMENÍ:Vodnář
VÝŠKA:178cm
ZAJÍMAVOSTI:Pozor Harry má nejraději krátkovlasé holky ! Ostříhat! :-) Nejenže užasně spívá,ale taky hraje na kazoo.Nesnáší slovo fuck,kouření,drogy a Niallovo prdění.Prostě andílek!:-) Jako talisman má svoje zelené trenýrky.Ukaaaž ! :-) Většinou ho nechtějí pustit do klubu,ale on se za nima stejnak vždycky nějak proplíží.Twix tyčinky sní vždycky obě dvě najednou,aby se ta druhá necítila osamělá :-)

LIAM (18)
CELÉ JMÉNO:Liam James Payne
DATUM NAROZENÍ:29.8.1998
MÍSTO NAROZENÍ:Wolverhampton,Anglie
ZNAMENÍ:Panna
VÝŠKA:178cm
ZAJÍMAVOSTI:Po opeaci,kterou absolvoval v dětství má jen jednu ledvinu,takže nepije alkohol.Správně ! Říká,že je slaboch,protože jak se holka rozbrečí nedokáže jí ublížit,takže se absolutně nevzdává s někým rozcházet.Liam používá růžovou žehličku na vlasy a vůbec se za to nestydí.!Sympaták ! :-) Kdyby byl holka,chtěl by Zayna na den a Harryho na noc!:_) Wooow ! Při stmívání chytl záchvat smíchu,když Edward jiskřil.Ani se moc nedivím! :-)Málem ho vyloučily ze školy,protože se popral s klukem,který ho šikanoval.Když chtěl zbalit holku 22x jí pozval a ona 22x řekla ne!:-)

LOUIS (20)
CELÉ JMÉNO:Louis William Tomlinson
DATUM NAROZENÍ:24.12.1991
MÍSTO NAROZENÍ:Doncaster,Anglie
ZNAMENÍ:Kozoroh
VÝŠKA:175cm
ZAJÍMAVOSTI:Louis říká,že byl pro svoje rodiče tím nejdokonalejším dárkem pod stromeček.Sebevědomí mu rozhodně nechybí.:-) Před X Factorem navštěvoval Hall Cross School.Zbožnuje děti.To bude sle super tatka ! :-) Chtěl by být učitelem.Má pět sester-Lottie,Ffalicite,Georgii a dvojčata Daysi a Phoebe.Chudák! :-) Do X Factoru se přihlásil 2x.Poprvé vůbec neprošel Castingem.Podruhé prošel do Bootcampu,tam to málem vzdal,ale pak se spojil s klukama a vzniklo 1D.

NIALL (18)
CELÉ JMÉNO:Niall James Horan
DATUM NAROZENÍ:13.9.1993
MÍSTO NAROZENÍ:Mullingar,Westmeath,Irsko
ZNAMENÍ:panna
VÝŠKA:171 cm
ZAJÍMAVOSTI:Stejně jako Louis chodil do Hall Cross School.Jediný z celé kapely nepochází z UK,ale z Irska.Niall říká,že je jiný než ostatní lidé ,doslova prý není normální! :-) Jako příklad uvádí,že jeho talisman není třeba nějaký obyčejný plišák nebo klasika čtyřlístek,ale pár bílých ponožek.Snad jsou občas i vyprané! :-)Už od 14 mu padají vlasy.To bude za pár let vypadat ! :-) Přestože je levák,na kytaru se naučil hrát pravou rukou.Nemá rád holky,které vypadají jak modelky.Připadají mu nudné.Super kluk,který to má v hlavě v pořádku!Hrozně moc jí.Manažeři kapely ho přemlouvají,aby držel dietu.

ZAYN (19)
CELÉ JMÉNO:Zayn Javadd Malik
DATUM NAROZENÍ:12.1.1993
MÍSTO NAROZENÍ:Bradford,Anglie
ZNAMENÍ:Kozoroh
VÝŠKA:175cm
ZAJÍMAOSTI:Jeho vlastní jméno je Zain,ale jemu to připadá z Y originálnější!:-)Má 3 ségry-Waliyhu,Safau a Doniyu.Před X Factorem chodil do Tong High School.Je na půl pákistánského původu po tátovi a napůl angličan po mámě.Je muslim,ale má 4 tetování.-na hrudi má napsáno jméno svého dědečkaa na ruce znamení rovnováhy.Ty jooo!:-) Do X Factoru se přihlásil 2x,ale poprvé tam vůbec nešel,protože měl strach.Kdyby nebyl v One Direction,byl by stejně jako Louis učitel.Jeho ideál holky je Megan Fox.Když je nervozní kouše si nehty.Jako malý miloval jedlý papír.Absolutně neumí plavat.:-)


Prosba koně...

26. července 2012 v 9:29 | Hrbáčová Klára |  ►Citáty ;)

Prosba koně

Do kopce nežeň mne
a z kopce nehoň mne
na rovině mě prožeň mne
a ve stáji mě vzpoměň mne

Očička ;*

26. července 2012 v 9:19 | Hrbáčová Klára |  ►Obrázky a Animace

Facebook statusy ;)

22. července 2012 v 16:00 | Hrbáčová Klára |  ►Ven od koníků :)
 • Škola je nuda,život je pech,myšlení je zlost,láska je bolest a kamarádství je naděje žít.
 • Chybami se člověk stále učí, ale dělá je pořád znova....
 • Možná nemám postavu jak modelka,
  Možná nemám čistou pleť,
  Možná nejsem chytrá,
  Možná nejsem kundice na fb,
  Možná jsem moc malá,
  Možná jsem staromódní,
  Ale mám srdce!♥
 • Když ti chlapec řekne : ,, MÁM TĚ RÁD " ...
  Skloň oči a řekni : ,, Ty umíš tak krásně lhát! "
 • Chlapec: Ahoj, líbíš se mi! Může být něco mezi námi?
  Dívka: Samozřejmě! Peti metrový odstup. :D
 • Nejlepší pocit, vstanout a víš, že nemusíš do školy :D
 • MDŽ - znamená: Miláčku, dnes žehlíš =DD...
 • jsi in jak Mr. Bean.. :-DD
  nejsem nejsem nejsem svalnatej....
  nejsem nejsem nejsem nejsem ženatej... :-DDDD
 • Tss...dnešní modelky...Falešný prsa, nehty, vlasy, zadek, nos … tak si tak říkám, nevyrábí ty holky v Číně ??
 • Někdy ten fb nelže ;) , ale to je jen náhoda :)..ale jen v případě, že mluví o tom jak je škola na nic!!
 • Jedna bota si užívá v bažině, ta druhá spinká v popelnici a ty krásný nový botky mi nějakej blonďák pošlapal :D

Ledové osvěžení =)...

22. července 2012 v 15:10 | Hrbáčová Klára |  ►Ven od koníků :)
ICE-TEA
Co potřebuješ=
 • kostky ledu
 • ovocný čaj
 • kousky limentky
 • špetku soli
PROTO HO MILUJI=
Tohle je fakt osvěžující nakopnutí,které tě probere ! Ovocný čaj a cukr se postarají o sladkou chut'....

ZMRZLÉ HROZNOVÉ VÍNO
Co potřebuješ=
 • Hroznové víno
PROTO HO MILUJI=
Dej hroznové víno asi na hodinku do mrazáku a je hotovo ! Po hodině je hroznové víno z venčí křupavě zmrzlé.Tahle vychytávka nic moc nestojí a je mega zdravá a svěží....

LEDOVÝ CHAI-TEA
Co potřebuješ=
 • chai čaj
 • kousek skořice v celku
 • kousky ledu s kousky pomeranče
PROTO HO MILUJI=
Čím víc kostek ledu v něm necháš rostát v tom bude čaj sladší =) Wooow :D

MRAŽENÝ BERRY-DRINK
Co potřebuješ=
 • podmáslí
 • zmrzlé ovoce
PROTO HO MILUJI=
RYBÍZ,JAHODY,MALINY-můžeš namíchat všechny všechny své oblíbené druhy ovocných bobulí ! K tomu přidej podmáslí,všechny rozmixuj a užívej si skvělý nápoj,který není ani moc kalorický !!!

Blogová moderna...=)

22. července 2012 v 14:49 | Hrbáčová Klára |  ►M(o)da ;-)
Neboj se exporimentovat !

Kde je psáno,že se květinový vzor musí kombinovat zásadně s jednobarevným oblečením ? Toto léto můžeš jednotlivé oblečení míchat o sto šest ! Ale pamatuj si,že barvy vzorů spolu musí ladit a jeden potisk by měl být větší než druhý!

PRUHY♥Pruhované tričko (Pull and Bear cca 300 Kč) s květinovou vypasovanou minisukní (Pull and Bear,cca 400 Kč) Vypadá cool !

HVĚZDIČKY♥Blůza s výrazným vzorem (Zara,cca 1000 Kč) a šortky s hvězdičkami Pull and Bear,cca 800 Kč)Přitáhnou pozornost každého kluka !

KÁRA♥Károvaná košile s krátkým rukávem (Tally Weijl,cca 250 Kč)doplněná pestrobarevnými květinovými šortkami (Topshop,cca 900 Kč) spolu perfektně ladí !

POTISKY♥Rockérské tričko (s.Oliver,cca 500 Kč)a zavinovací sukně (Pull and Bear,cca 700 Kč) nemají chybu !!!

ŠIROKÉ PRUHY♥V tomhle budeš vypadat super ! Pruhovaná sukně (H&M,cca 130 Kč) uklidní divoký květinový top (Tally Weijl,cca 300 Kč)

Blog v provozu ! :)

22. července 2012 v 14:19 | Hráčová Klára |  ►Změny !!!
Ahoj !!!:-) Po dlouhééé době z důvodů prázdnin jsem sem nemohla dát žádný článek :) Momentálně mám čas a zveřejním pár článečků,které se budou jednat převážně prázdnin apod. =) No prostě léta jak o koních tak různých receptů,rad,a tipů...Zatím ahoj...=)